Açıklamalı Fransızca Dilbilgisi Pdf Kitap İndir


Ücretsiz pdf indir

Bu kitap özellikle Fransızca öğrenmeye yeni başlayanlarla Fransızcasını geliştirmeyi amaçlayanlara hitap etmektedir. Ayrıca üniversitelerin Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Fransızca Öğretmenlikleri ile Fransızca Mütercim – Tercümanlık Bölümleri için gramer ders kitabı olarak da mükemmel bir yardımcı kaynak özelliğini taşımaktadır. Nitekim ilk olarak 1995 yılında Fransızca açıklamalı olarak yayımladığım bu kitap, üniversitedeki görevim esnasında yıllarca gramer ders kitabı olarak okutulmuştu.

Yılların deneyimi ile hazırlanan ve yenilenen bu kitapta konuların sıralanışı, ele alınış ve tıpkı sınıftaymış gibi işleniş biçimleri, öğrencinin tek başına okuyup anlayabileceği ve öğrenebileceği bir tarzda yapılmış, basit ve sade bir Türkçe kullanılmış, konular bol örneklerle ve konu sonlarındaki alıştırmalarla da pekiştirilmeye çalışılmıştır.

Bazı gramer kitaplarında konuların ya gereğinden çok uzun veya çok kısa işlendiği veya bazı konulara ise hiç yer verilmediği görülmektedir. Bu kitap bu bakımdan bir başka Fransızca gramere pek ihtiyaç duyulmayacak özellikte hazırlanmıştır.

Fransızca gibi bir yabancı dilin gramerini hazırlarken en mükemmele ulaşmanın zorluğunu da göz önünde bulundurarak bu eserin yararlanmak isteyenlere azami derecede cevap vereceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.
(Tanıtım Bülteninden)

Ücretsiz pdf indir

İlk yorumu siz yapın

Yorumunuzu bırakın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.


*