Arduino’yu 25 Proje ile Keşfet Pdf Kitap İndir

Arduino'yu 25 Proje ile Keşfet Pdf Kitap İndir
Arduino'yu 25 Proje ile Keşfet Pdf Kitap İndir

Ücretsiz pdf indir

Arduino'yu 25 Proje ile Keşfet Pdf Kitap İndir

Hayatımızın her anına dokunan elektronik cihazların nasıl çalıştığını öğrenmek herkes için gerçekten keyif verici. Tüm dünyada hızla yaygınlaşan Arduino Platformu sayesinde elektroniği hiç de sıkıcı olmayan bir yaklaşımla öğrenebilirsiniz. Arduino’yu temel bilgileriniz zayıf olsa da, bu kitap sayesinde rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Yaptığınız çalışmalara elektronikle bir şeyler eklediğinizde ona canlılık katmış olacaksınız. Bu kitap, Mimarlar, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, Makina, Elektronik ve diğer tüm branşlardaki öğrenciler, öğretmenler ile aynı zamanda hobisini geliştirmek isteyen tüm herkes için yazılmıştır. Her yaş için elektroniğe, programlamaya merak duyanların ilk adımlarını sağlam atmalarında faydalanabilecekleri bu kitap, çok fazla teknik detaya değinmeden uygulamalarla öğrenmenizi sağlayan bir rehber niteliğindedir.

 

Son yılların en popüler mikrodenetleyicisi olan Arduino, açık kaynak olması, basit ve kolay anlaşılabilir yapısı ile rakiplerinden bir adım öne geçmiştir. Günümüzde hobi amaçlı devre tasarımında en çok kullanılan platform olan Arduino, birçok sensör için kütüphane desteğine sahiptir. Özgür yazılım ve donanım geliştirme ruhunu yansıttığı için binlerce projenin odak noktasını oluşturmaktadır.

 

Mert Kahyaoğlu ile Fırat Dede’nin eğitim tecrübelerini kullanarak yazdıkları bu kitabın benzerlerinden farkı, Arduino hakkında temel bilgileri vermenin ötesinde, Arduino’yu tamamen somut örneklerle, 25 büyük uygulamayı yaparken tanıtmaları… En basit uygulamadan başlayarak karmaşık uygulamalara doğru giderek, okuyucu adım adım Arduino ile neler yapabileceğini görüyor, nerelerde ne tür hatalar yapılabileceğini, bu hatalardan nasıl kaçınılması gerektiğini öğreniyor.

 

Uygulamaların hepsini deneyerek yaptıktan sonra siz de Arduino ile harikalar yaratmaya başlayabilirsiniz!

 

-Arduino Dünyasına Giriş

-Arduino Çeşitleri

-Arduino Eklentileri

-Kurulum

-Arduino Programlama

-Donanım Yapısı

-Proje Nasıl Yapılır?

-Temel Uygulamalar

-Dijital Giriş ve Çıkışlar

-Röle Kontrollü Uygulamalar

-Kullanıcı Etkileşimli Uygulamalar

-I2C LCD / SPI Haberleşme

-Dokunmatik Uygulamalar

-Sensör Uygulamaları

-Ultrasonik Sensör ile Mesafe Ölçümü

-Nem ve Sıcaklık Sensörü Kullanımı

-Motor Kontrol Uygulamaları

-DC Motorlar

-Servo Motorlar

-Fırçasız Motor Kontrolü

-Arduino ile Sanatsal Çalışmalar

-Animatronik

-Hareketli Mimari Çalışmalar

Mert Kahyaoğlu, Jsumo ekibi içerisinde Japonya’nın Tokyo kentinde 2012 yıllında düzenlenen All Japan Sumo Tournament yarışmasında Dünya İkinciliği, ITU Arısat Uydu Takımıyla Amerika’nın Teksas eyaletinde 2013 yılının haziran ayında katılmış olduğu CanSat Model Uydu yarışmasında Dünya Birinciliği ödülüne sahiptir. 2012 yılından beri Robotus firmasında özel projeler geliştirmektedir.

Fırat Dede, Hobi robotiğinin Türkiye’de öncülerindendir. Türkiye’deki robotik yarışmalarında 30’dan fazla ödüle sahiptir. Jsumo ekip lideri olarak Japonya’nın Tokyo kentinde 2012 yıllında düzenlenen All Japan Sumo Tournament yarışmasında Dünya İkinciliği derecesine sahiptir. Uzun yıllardır Robotik, Arduino konularında üniversitelerde ve Robotus firmasında eğitimler vermektedir.

(Tanıtım Bülteninden)

Yayına Hazırlayan : Mustafa Arslantunalı

Hamur Tipi : 1. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2016

Ebat : 16,5×24

Baskı Sayısı : 2. Basım

Sayfa Sayısı : 150

Medya Cinsi : Ciltsiz

Ücretsiz pdf indir

İlk yorumu siz yapın

Yorumunuzu bırakın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.


*