ARM CubeMX Başlangıç Pdf Kitap İndir

ARM CubeMX Başlangıç Pdf Kitap İndir
ARM CubeMX Başlangıç Pdf Kitap İndir

Ücretsiz pdf indir

ARM CubeMX Başlangıç Pdf Kitap İndir

ARM Temel Mimarisi CubeMX Keil Derleyicisi GPIO Timer NVIC ADC

 

Bu kitapta yararlanılan kaynakların herkesin ulaşabileceği, herkesin kullanımına açık kaynaklar olmasına dikkat edilmiştir. 

Tüm alıştırmalar tek tek tasarlanmış, çalıştırılmış, denenmiş ve hiçbir kaynaktan birebir alınmamıştır. Tüm şekiller tek tek özenle çizilmiş veya program çıktısı olarak konulmuştur.

Bu kitapta çok fazla detaya girilerek kullanıcının ayrıntılar içerisinde boğulmaması amaçlanmıştır. Bu nedenle  fazla detaya girmeden, alıştırmalarla pekiştirerek kolay öğrenilmesi amaçlanmıştır. Her bir alıştırma en baştan sonuna kadar tek tek detaylandırılarak anlatılmıştır. Böylece istenilen uygulamanın çalıştırılmasının kolaylaştırılması amaçlanmıştır. Ayrıca bordun çalışma çıktısı resimleri de eklenerek program sonuçlarının incelenmesi ve anlamanın kolaylaştırılması amaçlanmıştır. En önemlisi, kullanılan tüm kodların tek tek veya bloklar halinde açıklanmasına özen gösterilmiştir. ARM mimarisi dünyada en çok kullanılan ve en yaygın mikroişlemci/mikrokontrolör mimarisidir. Bu ARM programlama kartlarıyla yapılabilecek uygulamalar diğer mikroişlemci ve kartlara nazaran çok daha hesaplı, çok daha fazla fonksiyonlu ve çok daha yaygın kullanım alanına sahiptir. Dünyada bu piyasayı elinde bulundurmaktadır. Bilgisayarlar, cep telefonları, endüstriyel uygulamalar, güvenlik sistemleri ve daha birçok sektörde kullanılmaktadır. Kullanım alanları kitap içerisinde daha detaylı olarak anlatılmaktadır.

Yazılım kısmına bakacak olursak CubeMX yazılımı o kadar kolaylaştırmıştır ki kullanıcıya sadece yapmak istediği işin kodlarını yazmak kalıyor. Diğer tüm kütüphane dosyaları, program blokları, frekans ayarları çok kolay bir şekilde Keil arayüzüne hazır olarak aktarılıyor.

Bu kitabı bana manevi desteğini hiçbir zaman esirgemeyen anneme ithaf ediyorum. Faydalı olması dileğiyle saygılarımla. 

 

(Tanıtım bülteninden)

 

 

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 16 x 23

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 211

Ücretsiz pdf indir

3 Comments on ARM CubeMX Başlangıç Pdf Kitap İndir

Yorumunuzu bırakın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.


*