Atatürk'ün Hikayesi Pdf Kitap İndir


Ücretsiz pdf indir

Mustafa Kemal Atatürk ya çok yüceltilmiş ya alabildiğine kötülenmek istenmiştir. Mustafa Kemal ve dönemi, bir başkasının değil, bizimdir… Tarihimizin bir safhasıdır.

Ne aşırı yüceltmekle bir yere varabiliriz, ne Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı dönemi “90 yıllık ara dönem” diyerek yok sayabiliriz.

Millî Mücadele, bizim millî mücadelemizdir; başkasının değil.

Yedi düvelin istilasında uğrayan bir Osmanlı’dan bahsediyoruz. Türk’ü Anadolu’dan silip atmak isteyen bir Sevr Projesi’nin dayatılmasından bahsediyoruz…

Bir öncü gerekiyordu ve o öncü de Mustafa Kemal olmuş, Millî Mücadele’yi başlatmıştır…
Türkiye parçalamak isteyen İtilaf Devletleri İstanbul’u işgal etmiş, Padişah’ı kıpırdayamaz hâle getirmiş, Damat Ferit Paşa hükûmetlerine, istediklerini dikte etmişlerdir.

Osmanlı sahasının her tarafında “çoban ateşleri” boyunduruğu kırmak için yakılmış, Mustafa Kemal Atatürk, bu “çoban ateşleri”ni, Amasya’da Erzurum’da, Sivas’ta, en son Ankara’da birleştirmiş ve düşmanla kıyasıya bir savaşa girişmiştir.

Tarihin akışını değiştiremezsiniz… Tarihte “keşke”ye yer yoktur.
Tarihin bir dönemini de silemezsiniz. O dönem de sizin tarihinizdir.

Dönemleri silseydik, 16 Türk devletinden bahsedemezdik. Biri dönemini tamamlamış, biri kurulmuştur. Sonra gelen, bir öncekini yok sayabilir mi? Sonrakini beğenmeyen, bir öncekini getirebilir mi?

Atatürk’ü ne kadar tanıyoruz? Atatürk üzerine binlerce kitap yazılmıştır. Biz bu kitapta, Atatürk’ü ve mücadelesini ve sonra yaptıklarını, hayat hikâyesiyle birlikte derli toplu verdik… Bir bütün hâlinde, Atatürk’ü ve mücadelesini tanıtmak istedik.
(Tanıtım Bülteninden)

Ücretsiz pdf indir

İlk yorumu siz yapın

Yorumunuzu bırakın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.


*