Ben’i Keşfet Pdf Kitap İndir

Ben'i Keşfet Pdf Kitap İndir
Ben'i Keşfet Pdf Kitap İndir

Ücretsiz pdf indir

Ben'i Keşfet Pdf Kitap İndir

Benlik, psikolojideki en esas kavramlardan biri. Diğerlerini bizden ayıran ve diğerleriyle ilişkimizi belirleyen en önemli olgu. Diğerlerini sevebilmek, diğerlerini anlayabilmek, diğerleriyle bir olabilmek için sağlam atılması gereken bir temel.

Kendini tanımak, kendini bilmek, hayata açılan ilk kapı. Diğerleri olmadan yaşanacak dünyanın en merkezi. Diğerlerinden soyutlanan dünyada keşfedilen benlik, yaşanacak hayatta kurulan ilişkilerin ilk koşulu. Benlik keşfi, kendini tanıma, kendinle barışma, kendini sevme, narsisizm ile başlayıp hümanizmi kucaklayan bir yolculuk.

Çünkü kendini bilen başkasını da bilir, kendinde hata bulan hatanın ne olduğunu, doğrunun ne olduğunu saptar, kendini seven başkasını da sever, kendiyle barışık olan hayatla da barışık olur. Kendiyle iyi ilişki kurabilen diğerleriyle de iyi ilişki kurar.

Ben’i Keşfet kitabı, benlik inşasının yaratılmış kurgusal bir karakter üzerinden nasıl olabileceği üzerine kafa yoruyor. Benliğin en önemli belirleyicisi olan “Ben kimim?” sorusuna yanıt arayan bu psikolojik kurgu daha iyi bir zihin için her şeyi en içten, yani kendimizden başlatıyor.

Ücretsiz pdf indir

İlk yorumu siz yapın

Yorumunuzu bırakın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.


*