Grammar For All YDS Tıp Dil LYS 5 Proficiency Pdf Kitap İndir


Ücretsiz pdf indir

ÖSYM tarafından yapılan YDS, e-YDS, LYS5, Tıp Dil sınavları ile üniversitelerin hazırlık atlama amacıyla uyguladıkları yeterlilik sınavlarına (Proficiency) hazırlık amacıyla yazılmış olan GRAMMAR FOR ALL şimdiye kadar yazılan onca gramer kitabından farklı bir çok özelliğe sahiptir. Öncelikle kitaptaki anlatım dili en basite indirgenerek herkes tarafından anlaşılacak hale getirilmiştir. Anlatımlarda mümkün olduğunca Türkçe açıklamalar kullanılmış, her açıklama İngilizce olarak örneklendirilmiş ve altında Türkçe çevirisine yer verilmiştir. Detayları kafa karıştırıcı olan konular için özellikle semboller, akış diyagramları ve tablolar kullanılarak hafızada daha kalıcı olmaları sağlanmaya çalışılmıştır.

Yine gramer kitaplarında pek rastlanılmayan bir uygulamaya daha gidilmiş ve her bir ünitenin sonunda, o ünitede anlatılan gramer konusunun, örnek cümlelerin ötesinde gerçek hayatta yer alan gazete, dergi ve kitaplardaki okuma parçalarında nasıl geçtiği alıntı metinler içerisinde gösterilmiştir. Bu metinlerde geçen sözcükler ayrıca anlamlarıyla birlikte çıkartılarak sınırlı da olsa kelime öğretimi ve devamında konu, anafikir ve özet çıkarma becerilerinin kazandırılması amaçlanmıştır. Uzun süreli gramer çalışmanın doğuracağı sıkıcı atmosferden uzaklaştımak amacıyla yer verilen bu bölümler ayrıca, tarafımdan renk bütünlüğünü bozmayacak şekilde resimlendirilmiştir.

Ünitelerin içinde yer alan konular alıştırmalarla ve konu testleri ile iyice pekiştirilerek gerek çoktan seçmeli gerekse boşluk doldurmalı sorularla yapılan sınavlara öğrencinin gramer yönünden tam olarak hazır hale gelmesi hedeflenmiştir. Kitabın son kısmında, alıştırma ve testlerin cevap anahtarı verildiğinden kitap kendi kendine çalışmak isteyenler için ideal bir kaynaktır. Yine de donanımlı bir öğretici veya kurum nezaretinde verilen bir eğitim, hem anlatımı zenginleştirecek hem de çalışma hızını artırabilecektir.

Sizler de takdir edersiniz ki bu tür üst düzey sınavlara sadece gramer çalışarak hazırlanmak yeterli olmayacaktır. Hazırlık sürecinde zamana yayılarak yapılan kelime öğrenme ve okuma çalışmaları yapmak şarttır. Bizim tarafımızdan önerilen; gramer ve kelime çalışmalarının eş zamanlı yapılması, sonra da soru tiplerine göre yapılacak test çözümleri ve bolca deneme sınavı uygulamasıdır.

Yirmi yıllık bir deneyimin ürünü olarak ortaya çıkan Grammar For All basıma girmeden önce ODTÜ, Gazi Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi öğretim elemanlarınca kurslarda okutularak pilot uygulaması yapılmıştır. Bu esnada tespit edilen eksiklikler giderilerek hata oranı minimize edilmeye çalışılmıştır. Bu yönden ele alındığında kitap sadece sınava hazırlanan öğrenciler değil, öğretmenler açısından da başvuru niteliğinde bir kaynaktır. Bu kitabı sınava hazırlama veya hazırlanma materyali olarak kullanan tüm değerli meslektaşlarımın ve öğrencilerimizin her türlü yorum ve eleştirisinden büyük memnuniyet duyacağımı özellikle belirtmek isterim. Bunun için doğrudan iletişim bilgisi olarak muammercam@icondilakademisi.com kullanılabilir.

Son olarak ünite sonlarındaki konu testlerini hazırlayan değerli arkadaşım Dr. Gohar Seyedi’ye teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca kitabı satır satır inceleyerek gözümden kaçan hataları düzeltmeme vesile olan değerli akademisyen arkadaşlarım Mehmet Murat Lüleci, Müberra Ümre ve Gürcan Günay ile tüm Icon Akademi personeline şükranlarımı sunarım.

Grammar For All’un herkese faydalı olması dileğiyle.
-Muammer Çam-
(Tanıtım Bülteninden)

Ücretsiz pdf indir

İlk yorumu siz yapın

Yorumunuzu bırakın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.


*