İrfan Sızıntıları Pdf Kitap İndir

İrfan Sızıntıları Pdf Kitap İndir
İrfan Sızıntıları Pdf Kitap İndir

Ücretsiz pdf indir

İrfan Sızıntıları Pdf Kitap İndir

Osman Kemâlî Hazretleri’nin  kalbine gelen manzûm doğuşlarını içeren “Aşk Sızıntıları”nı daha önce “Aşk Sızıntıları Şerhi” adıyla kitaplaştırmıştık.  Bu sefer de onun sohbetlerini içeren İrfân Sızıntıları’nı irfân ehlinin istifadesine sunuyoruz. 

İlk kez Baha Doğramacı tarafından hazırlanarak 1987 senesinde yayınlanan eser sadece bir grup seveninin eline geçmiş, genel okuyucuya arzedilmemiştir. İrfân Sızıntıları Osman Kemâlî Efendi’nin itikâd ve ibâdete dair bazı konuları, seyr ü sülûkun inceliklerini ve bir kısım âyetleri ledünnî derinliğiyle şerh eden risâlelerden oluşmaktadır.

Eserde bilhassa imânın ve İslâm’ın şartlarının hakîkî yönleri, “Âmentü şerhi; hilkat ve insâniyet; İslâm’da hac; esrâr-ı Kur’ân; Elif, Lâm, Mim tefsiri; bey’at-ı hakîkiye; İnnâ aradne’l-emânete âyetinin tefsîri; İslâm’da vefâ; hekîm-i kâmil; mürşid-i kâmil ve sâlikin ahvâlini bildirir bir temsil; namâz, zekât ve orucun hakîkatı” gibi başlıklar altında bir sohbet üslubuyla anlatılmaktadır. “İrfân Sızıntıları” hakîkat yolunda müşkilleri olan taliplerin elinden düşürmeyeceği bir ilâhî anahtardır. 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 332

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Ücretsiz pdf indir

İlk yorumu siz yapın

Yorumunuzu bırakın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.


*