Peygamberler (İnsanlık) Tarihi Pdf Kitap İndir


Ücretsiz pdf indir

“İşte bu (Kur’an), kendisiyle uyarılsınlar, Allah’ın ancak bir tek Tanrı olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri.. düşünüp öğüt alsınlar diye İNSANLARA (gönderilmiş) bir BİLDİRİDİR.”

“İnsanlar bir tek ümmet idi. Allah müjdeleyici ve uyarıcı olarak peygamberleri gönderdi. İnsanlar arasında anlaşmazlığa düştükleri hususlarda hüküm vermek için onlarla beraber gerçekleri gösteren kitapları da indirdi. Oysa kendilerine kitap verilmiş olanlar, kendilerine apaçık deliller geldikten sonra, sırf birbirlerini çekememezlik yüzünden ayrılığa düştüler. Bunun üzerine Allah, kendi izniyle ayrılığa düştükleri şeyleri inananlara gösterdi. Şüphesiz ki Allah dilediğine doğru yolu gösterir.”

“Doğrusu biz seni hak ile müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik. Sen cehennemliklerden sorumlu değilsin.”

“Halbuki biz peygamberleri ancak müjdeciler ve uyarıcılar olarak göndeririz…”

“Biz seni ancak bütün insanlara bir müjdeci ve bir uyarıcı olarak gönderdik. Fakat insanların çoğu bilmezler.”

“Biz peygamberleri müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik. Tâ ki, bu peygamberlerin gelişinden sonra insanların Allah’a karşı bahaneleri kalmasın…”

Ayetlerden çok açık bir şekilde görülebildiği gibi de Kıyamet/Yokoluş sonrası gerçekleşecek diriliş ve akabinde yapılacak hesaba çekilmede;”Yeryüzünde biz bilgilendirilmedik”denilmemesi veya “Kendim ettim kendim buldum”denilmemesine katkı koymak için.. Farklı bir Peygamberler Tarihi yazmak.. Kur’an’dan ilhamı alıp, asrın idrakine İslamı söyletmek için de yazıyorum…
(Tanıtım Bülteninden)

Ücretsiz pdf indir

İlk yorumu siz yapın

Yorumunuzu bırakın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.


*