Stem Öğretimi için 20 Strateji Pdf Kitap İndir

Stem Öğretimi için 20 Strateji Pdf Kitap İndir
Stem Öğretimi için 20 Strateji Pdf Kitap İndir

Ücretsiz pdf indir

Stem Öğretimi için 20 Strateji Pdf Kitap İndir

Sınıflarda ispatlanmış pratik, etkili ve zaman kazandıran STEM stratejileri
Tüm sınıf düzeylerinde görev alan öğretmenler, STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) öğretimine giderek daha fazla yönelmektedir fakat zaman sınırlılıkları ve yoğun iş yükleri bu geçişi zorlaştırmaktadır. STEM Öğretimi İçin 20 Strateji kitabının yazarı Dr. William N. Bender, STEM öğretimini güçlendirdiği kanıtlanmış farklı öğretim stratejilerini adım adım açıklayan, özelleştirilebilir bir kılavuz sağlamaktadır.
En son STEM öğretim eğilimlerini ve özel öğretim tekniklerini inceleyen Bender, tüm kitap boyunca araştırmaya dayalı kanıtları öne çıkarmakta ve öğretmenlere yardımcı olacak pratik önerileri sunmaktadır:

 Öğretim zamanının tümünü kullanarak etkili şekilde çalışmayı kolaylaştırmakta,
 Proje tabanlı öğretimle STEM öğretimini birbirine entegre etmekte,
Her bir öğrenenin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde STEM stratejilerini uyarlamakta ve değiştirmekte,
Gerçek dünya problemleri üzerinde yoğunlaşarak mühendislik tasarım ilkelerini kullanmakta,
 İleri düzeyde matematik ve fen içeriğini merkeze alarak iş birlikli ve takım çalışmasını vurgulamaktadır.
Bugünün öğrencilerinin problemleri çözebilmeye, kendi başlarına kararlar alabilmeye ve hatalarından öğrenmeye ihtiyacı vardır. STEM öğretimi bir soruya tek bir cevaptan daha fazla cevap verilebileceği fikrini öne çıkarmaktadır. Ayrıca öğrenme, herhangi bir STEM sınıfıyla tutarlı olacak şekilde tasarlanmalıdır. Bu kitap, öğrencileri herhangi bir okulda ve küresel iş pazarında kaçınılmaz şekilde yüzleşecekleri karmaşık durumlara hazırlamada öğretmenlere rehberlik etmektedir. 

“STEM Öğretimi İçin 20 Strateji kitabı, sınıf uygulamalarını değiştirme – bunların çoğu fazla maliyet gerektirmez ve bir öğrenenler topluluğu olarak uygulama yapma, okuma ve tartışma sırasında öğretmenlere birçok imkan ssğlar ve geliştirmeye yönelik tutarlı ve pratik bilgiler ile yapıcı öneriler sunmaktadır. STEM öğretimini uygulamalarını ve bu uygulama hakkında düşünmelerini geliştirecek öneriler sunarak öğretmenlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.” 
 

– MARY ELDREDGE-SANDO,  North Dakota’da 2010 yılının en iyi öğretmeni, Des Lacs-Burlington Lisesi, Des Lacs, North Dakota – 
“STEM öğretimi üst düzey düşünmeyi geliştirmenin bir yoludur ve öğrencilere gerçek yaşam problemlerini çözebilmenin yollarını sunmaktadır. STEM Öğretimi İçin 20 Strateji kitabı öğretmenlere, öğretimlerini daha ileri düzeye taşımalarına yardımcı olacak birçok yöntemi vermektedir.” 

– KRISTI KAY BUNDY, Nebraska’da 2014 yılının en iyi öğretmeni, Ashland Greenwood Public School, Ashland, Nebraska – 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 264

Ebat : 17 x 24

Ücretsiz pdf indir

İlk yorumu siz yapın

Yorumunuzu bırakın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.


*