Süheyla’nın Mezeleri Pdf Kitap İndir

Süheyla'nın Mezeleri Pdf Kitap İndir
Süheyla'nın Mezeleri Pdf Kitap İndir

Ücretsiz pdf indir

Süheyla'nın Mezeleri Pdf Kitap İndir

Ben içki içmem… Ama benimle içenler zurna gibi olur. Çünkü mezeye bayılırım, mezeleri anında temizlerim… Süheyla’da mezeler harikaydı… Balçiçek’e söyledim..
“Hepsini yapan Ceyda,” dedi… Annesiyle Süheyla’yı kuran genç kadın… Bana da bir kitap uzattı.
Hoş, rengârenk bir kapak… “Süheyla’nın Mezeleri” adı… Tepede yazarı: “Ceyda Kınay” Sol sayfada mezenin, oradan alıp yiyecekmişsiniz gibi duran resmi, sağ tarafta tarifi…
“Aman, bundan almam lazım,” dedim, “meraklı dostlara dağıtmak için…”
Yani bu kadar lezzeti, bu kadar güzel anlatan, bu kadar enfes bir kitap…
Hıncal Uluç>Sevgi suyun tadını bile değiştirirmiş. Şaka değil. Deneylerle kanıtlanmış üstelik. Suyun tadını bile değiştirmeyi beceriyorsak, kim bilir, yemeklerimize neler yaparız. İşte böyle bir isim Ceyda Kınay… Annesinden, Süheyla’dan aldığı eli sürdüren; yemeklerine, tariflerine şefkatini, neşesini, çoşkusunu, zaman zaman hüznünü, kısacası yaşadıklarını katan bir mutfak sanatçısı…
Ceyda’nın tarifleri, mutfağınızda, tarihi Süheyla Restaurant’ın klasiklerini yaşatmakla kalmayacak, meyhane kültürünü daha da yakından tanımanızı sağlayacak. Süheyla’nın hikâyesini okurken, bu cesur kadının tek başına nasıl ayakta durduğuna tanık olacak, yemeklerinin lezzetinin sırrını keşfedeceksiniz.
Beyoğlu’nda… Süheyla’da… Her zaman… Her şeye rağmen… O sofralar kuruldu… Hayata devam etti… Bugün hâlâ kurulmaya devam ediyor… İnişlerine çıkışlarına rağmen, sofralarınız hep ışıldaması dileğiyle… Biliyorum ki, Ceyda Kınay’ın önerileri sizi mahcup etmeyecektir.
Balçiçek İlter

Ücretsiz pdf indir

İlk yorumu siz yapın

Yorumunuzu bırakın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.


*