The Witcher Serisi – 5 Kitap Takım Pdf Kitap İndir

The Witcher Serisi - 5 Kitap Takım Pdf Kitap İndir
The Witcher Serisi - 5 Kitap Takım Pdf Kitap İndir

Ücretsiz pdf indir

The Witcher Serisi - 5 Kitap Takım Pdf Kitap İndir

The Witcher Serisi – 1 Son Dilek

İngiltere için Tolkien, Amerika için George R. R. Martin neyse Doğu Avrupa için Sapkowski odur. Rivyalı Geralt bir Witcher’dır. Henüz küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısı. Acımasız, tekinsiz, karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar. Onun dünyasında peri masalları hiç de saf değildir. Pamuk Prenses bir haydut çetesinin başındadır. Güzel ve Çirkin’deki roller çok farklıdır. Üç dilek hakkı sunan cinlerle karşılaşmak bile istemezsiniz.

Masumların savunucusu Geralt, kızları canavara dönüşmüş ensest krallarla, intikam hırsıyla yanan cinlerle, âşık vampirlerle ve daha nicesiyle karşılaşıyor. Hepsi çok tehlikeli ve hiçbiri göründüğü gibi değil.

“Mieville ve Neil Gaiman gibi Sapkowski de eskiyi alıp yeniliyor… Fantastik türde taze bir açılım.”

– Foundation – 

 

“Bu ki̇tabı gerçekten, gerçekten çok beğendi̇m… Sapkowski’ni̇n dünyasindaki̇ hi̇çbi̇r karakter si̇yah – beyaz deği̇l. Geralt ve canavarlar dahi̇l herkes gri̇ni̇n bi̇r tonu.”

– The Deckled Edge – 

 

“Dünyadan bıkmışlığı ve sayısız savaşta geli̇şti̇ri̇lmi̇ş güçleri̇, Geralt’i böylesi̇ne i̇lgi̇nç bi̇r karakter yapıyor.”

– Edg – 

 

”Sapkowski’ni̇n witcher evreni̇, modern fantasti̇k edebi̇yat dünyasinin en detaylılarından bi̇ri̇di̇r ve bi̇rçok yeni̇li̇kçi̇ fi̇ki̇r sunar. Karmaşık karakter i̇li̇şki̇leri̇ bu dünyayı daha da zengi̇nleşti̇ri̇r… Fantasti̇k edebi̇yat hayranlarının el üstünde tutacağı bi̇r seri̇.

– B&N – 

 

“Okuduğum en i̇yi̇ ve en i̇lgi̇nç fantasti̇k edebi̇yat seri̇leri̇nden bi̇ri̇. Sapkowski hi̇ç ki̇mseye benzemeyen bi̇r tasarımcı.”

– Nerds of a Feather – 

 

“Sapkowski’ni̇n romanı, karmaşık bi̇r büyü gi̇bi̇; fantasti̇k malzemeler, entelektüel di̇skur ve i̇nce bi̇r mi̇zahın karışımı.”

– Time – 

 

“Artık eski̇mi̇ş bi̇r türde yeni̇ bi̇r soluk. Sakın kaçırmayın.”

– Dreamwatch – 

“Sapkowski’ni̇n müthi̇ş üslubu, sansasyonel olaylar ve i̇lgi̇ çeki̇ci̇ bi̇r atmosfer yaratmadaki̇ bulunmaz yeteneği̇, geri̇li̇mi̇ ve mi̇zahi usta bi̇r harmanda bi̇rleşti̇rebi̇lmesi̇ onu eşsi̇z kılıyor.”

– Polityka –

 

“Sapkowski i̇lgi̇nç ve olağanüstü deri̇nli̇kte karakterler yaratmakta usta. Son di̇lek melankoli̇ ve mi̇zah dolu bi̇r roman.”

-The Wertzone – 

 

“Polonyalı yazar andrzej Sapkowski’ni̇n karakter bazlı muhteşem yazılmış eseri̇ türünün en önde gelen romanlarından.”

-The Specusphere – 

 

“Tanıdık hi̇kâyeleri̇n böyle farklı ele alınması çok sevi̇ndi̇ri̇ci̇. Son Di̇lek’i̇n çoğu bi̇r peri̇ masalı gi̇bi̇.”

 – SFX – 

 

“Doğu Avrupa folkloru ve efsaneleri̇ i̇le güzel prensesler ve huysuz şeytanlar bi̇r arada. Son di̇lek’te hi̇çbi̇r şey göründüğü gi̇bi̇ deği̇l. Başladığınız zaman bırakamayacaksınız.”

– Waterstones – 

 

The Witcher Serisi – 2 Kader Kılıcı

Rivyalı Geralt bir Witcher’dır. Daha küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısı. Acımasız, tekinsiz, karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar.

Bir Witcher’ın hayatı kolay değildir. Yaptığı iş gereği boğazına kadar pisliğe batıp tüm şehri tehdit eden ölümcül canavarların peşine düşer, denizkızlarını ikna etmeye çalışır. Asıl meselenin ejderhayı öldürmek değil hazinesinin nasıl paylaşılacağı olan bir maceraya gönülsüzce katılmak, insanların mı yoksa kadim türlerin mi daha büyük canavarlar olduğuna karar vermek zorunda kalır. Sihirbazlar, prensler, canavarlar, derebeyleri, rahipler, ozanlar ve her türden canavar bu topraklarda yaşar, hayatta kalmak için savaşır, sever ve nefret eder. Hepsinin arasında ise Rivyalı Geralt tek başına yürür.

 

The Witcher Serisi – 3 Elflerin Kanı

Rivyalı Geralt, Witcher serisinin ilk romanıyla geri döndü ve bu sefer dünyanın kaderini ellerinde tutuyor.

“Ben Witcher’ım. Yapay olarak yaratılmış bir mutant. Para karşılığında canavar öldürürüm. Anne babaları bedelini öderlerse çocukları korurum. Parasını Nilfgaardlı anne babalar öderlerse Nilfgaardlı çocukları da korurum. Dünya harap olsa bile -ki bunu hiç sanmıyorum- bir canavar beni öldürünceye kadar bu dünyanın harabeleri üzerinde canavar öldürmeyi sürdürürüm. Bu benim yazgım.”

Yüzyıldan fazla bir süredir insanlar, cüceler ve elfler barış içinde yaşıyordu. Ancak zaman değişti. Barış sona erdi ve farklı ırklar tekrar savaşmaya başladı. Hem birbirlerine karşı hem de kendi aralarında. Cüceler hısımlarını öldürüyor, elfler de insanları ve insanlarla dostluk kuran elfleri.

Bu çalkantılı çağda kâhinlerin beklediği bir çocuk doğar. Cintra Aslanı Kraliçe Calanthe’nin torunu Ciri’nin garip güçleri ve daha da garip bir kaderi vardır. Kehanetler onu “Alev” diye niteliyor, iyi veya kötü dünyayı değiştirecek kişi olarak.

 

The Witcher Serisi – 4 Nefret Çağı

Rivyalı Geralt, kendisini büyücülerin karşısında ve korkunç bir savaşın ortasında buluyor. “Yapamam… Onu yazgısına teslim edemem. Yapayalnız o şimdi… Oysa hiç yalnız kalmamalı, Dandelion. Sen bunu anlayamazsın. Kimse anlayamaz ama ben anlıyorum. Eğer yalnız kalırsa, bir zamanlar… Bir zamanlar benim başıma gelenleri o da yaşayacak… Sen bunu anlayamazsın…”

Nilfgaard İmparatoru Emhyr var Emreis harekete geçmek üzere. Tek bir hamleyle Kuzey Krallıkları’nı parçalamak, önüne çıkmak talihsizliğine düşen herkesi öldürmek veya esir almak istiyor. Geçmişte Sodden Tepesi’nde büyücüler yüzünden yenilen Nilfgaard İmparatoru bu sefer zaferle arasına hiç kimsenin giremeyeceğinden emin.

İnsanların ve devletlerin çıkar savaşlarına kesinlikle bulaşmamayı ve daima tarafsız kalmayı seçen Rivyalı Geralt bu sefer çok zor bir karar vermek zorundadır. Kehanetlerde bahsedilen, tüm dünyayı değiştirmeye yazgılı çocuk onun kendi kızı gibi sevdiği Ciri’dir. Ve Ciri’yi korumak için Geralt’ın yapmayacağı şey yoktur. Nihayet bir taraf seçmek ve canını hiçe saymak dâhil.

 

The Witcher Serisi – 5 Ateşle İmtihan

Hiç beklenmedik yol arkadaşlarıyla birlikte bir savaşın ortasında kalan Rivyalı Geralt, hedefine ulaşabilmek için her şeyi göze alıyor.

“Kan döken ve kan içen,” dedi kız başını kaldırmadan, “bedelini kanla ödeyecek. Üç gün geçmeden birinde bir şey ölecek, ardından herkesin içinde bir şey ölecek. Ağır ağır ölecekler, parça parça… Ve sonunda demir pabuçlar aşınıp gözyaşları kuruduğunda son kalan zerre de ölecek. Asla ölmeyen şey bile ölecek.”

Tüm dünya karanlık ve amansız bir savaşın pençelerinde kaybolmuş, saklanacak güvenli bir liman kalmamıştır. Elfler insanlar tarafından avlanmaktadır. Büyücüler kanlı bir darbeyle dağılmışken büyünün geleceği de belirsizliğini korumaktadır. Binlerce köylü kanlı bir savaşın ortasında mülteci olmuş, rüzgârın önünde savrulmaktadır.

Ölümcül yaralar alan Rivyalı Geralt, Brokilon’da çaresizce iyileşmeyi beklemektedir. Bilinen dünya yangın yerine dönmüş, insanların yürekleri acı ve korkuyla kararmışken Geralt’ın aklında sadece bir şey vardır: Ciri’yi bulmak ve onu kurtarmak.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 2114

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Ücretsiz pdf indir

3 Comments on The Witcher Serisi – 5 Kitap Takım Pdf Kitap İndir

Yorumunuzu bırakın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.


*