Kur’an’daki Önemli Sözcük ve Kavramlar Pdf Kitap İndir

Kur'an'daki Önemli Sözcük ve Kavramlar Pdf Kitap İndir
Kur'an'daki Önemli Sözcük ve Kavramlar Pdf Kitap İndir

Ücretsiz pdf indir

Kur'an'daki Önemli Sözcük ve Kavramlar Pdf Kitap İndir

Kur`an, Allah`tan elçisi Muhammed`e (a.s) vahiy edilen kitabin özel adidir. 
 
Kur`an her ne kadar ilk olarak Arap toplumuna hitap etmis olsa da, Kur`an muhatabi tüm insanlardir. 
 
Allah, yarattigi insanlarla rahmeti, rizik vermesi; elçi/kitap göndermesiyle iletisim kurmaktadir. Insani, ayrica Kur`an`i anlayacak/kavrayacak potansiyel selim akil sahibi olarak donatmis; kimin iyilik/güzellik üretmede daha güzel isler yaptigini sinamak amaciyla, “sadece kendisine boyun egmek ve yeryüzüne egemen olmak, onu imar ederek yasarken yasatan uygarliklar kurmak” üzere var etmistir. 
 
Ilahi mantigin ilahi nutku olan Kur`an ayetleri, kelimelerden olusmaktadir. Kur`an ayetleri, “insanin dogru yolu bulmasina alamet/gösterge olan cümlelerdir”. 
 
Insan inancini yasar. Indirdigi dönemde, sirk toplumunu olusturan kisilerin günlük yasaminda kullandigi kelimeleri, Allah, “Tevhit inancini” anlatacagi Kur`an`a alirken, onlari tanimlamasi ve tarif etmesi gerekiyordu. Iste Yüce Allah, Kur`an`in en küçük yapi taslarini olusturan bu kilemeleri tanimlayarak, onlari “Kur`anlasan kavramlar” yapmistir. Aslinda Kur`an`i beseri mantiga sahip insanlara yorumlamak üzere biraksaydi, her yorum ayri bir din ve tarikat olurdu ki bu görünümde olanlar, Kur`an`i Kur`an Kur`anca degil; kendilerinegöre anlayip anlatan farkli mezhepleri olusturmuslardir. 
 
Her tür bilinen-bilinmeyen, bireysel seytan iblis, örgütsel/kurumsal/küresel seytan tâgûtun ser ve saptirmasindan salim, muhlesin kullar olmak için, Bu dünya yasaminda Allah`tan baskasina boyun egmemek ve yeryüzüne yasarken yasatan uygarlik olusturmak üzere egemen olmak için, Ahirette Kuran`dan sorgulanirken basarili ve kurtulusa erenlerden olmak için her kisi, Kur`an`i, ilahi mantigi ve kendi bütünlügü içinde dogru anlamak durumundadir. Bu kitap, “Kur`an`daki Önemli Sözcük ve Kavramlari” Kur`an`i, Kur`an`dan Kur`anca anlamak isteyenlere, Allah`in kelimeleri “Tevhit inancina “ göre nasil tanimlamissa, o haliyle anlayip, “Kur`anlasan kavramlar” halinde sunan örnek bir çalismadir.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 760

Ebat : 16 x 24

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Ücretsiz pdf indir

İlk yorumu siz yapın

Yorumunuzu bırakın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.


*