Milletin Şairi Mehmet Akif Pdf Kitap İndir

Milletin Şairi Mehmet Akif
Milletin Şairi Mehmet Akif

Ücretsiz pdf indir

Milletin Şairi Mehmet Akif Pdf Kitap İndir 

Milletin Şairi Mehmet Akif Kitap Açıklaması

Mehmet Âkif, her geçen gün bu milletin aziz hatırasında hürmetle, rahmetle anılan bir şair. Sadece İstiklâl Marşı değil, şiirleri, mücadelesi ve hepsini bütünleyen ömrü onu her geçen gün daha bir diri, daha bir canlı kılıyor. Hakkında ne söylense ne yazılsa sanki yine hep bir eksik kalacak.

Arkasından koca bir millet isim olarak da fikir olarak Âkif ve Asım adlarıyla adeta yeniden doğdu. Bunlar hep onun aziz hatırı, aziz hatırasıdır.

Prof. Dr. Cemal Kurnaz, bu eserinde bilhassa bir başka kıymetli şair Osman Yüksel Serdengeçti’nin yazılarından, şiirlerinden ve en mühimi mücadelesinden hareketle hem kendi nesli hem de sonrakiler için Âkif’in yüreklerde oluşturduğu samimiyeti ve sıcaklığı gün yüzüne çıkarıyor. 

Âkif, her dem yeniden doğan ve hiç usanılmayan bir isimdir. Kendisinden sonra nice büyükler, fikir ve dava adamları, şairler ve yazarlar gelmiştir, geçmiştir ve gelecektir. Hepsi de, o büyük inanmış adamın, o büyük millet mistiğinin, o ulu şairin gölgesinde serinlik ve esenlik bulmuşlardır.

Yarınlar için de Âkif bir rehberdir; onu anlatan, onun sevgisiyle dolan eserler de birer kandil. Daima yol göstermesi, daima yanması ümidiyle.

Prof. Dr. Cemal Kurnaz’ın anlattığı Âkif, hayatın içinde, milletin yanında, mücadelenin ve fikrin önündedir. Ona bir adım daha yaklaşabilmek için bu kitap kılavuz. 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 88

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2021

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

 

Ücretsiz pdf indir

İlk yorumu siz yapın

Yorumunuzu bırakın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.


*