Mutluluğun Fethi Pdf Kitap İndir

Mutluluğun Fethi Pdf Kitap İndir
Mutluluğun Fethi Pdf Kitap İndir

Ücretsiz pdf indir

Mutluluğun Fethi Pdf Kitap İndir
Hırsla, para arzusuyla yahut geçici heveslerin azgınlığıyla büyülenmiş olan çağdaşlarımızın çoğu, mutluluğa giden yoldan çok uzaklara sapıyorlar. Sahip oldukları şeyi arıyorlar ve aradıkları şeyi asla bulamıyorlar. Mutluluk; sükûnette ve basit yaşamda; bedeni sağlıklı, zekâyı sağlam ve doğru kılan çalışmada; düzen içinde hareket etmeye dayanan gerçek dinlenmede ve hayatın derin yasalarına itaat etmede; arkadaşlığın ve ailenin mutluluğunu mümkün kılan ılımlı, sakin ve sarsıntısız yaşamda; doğayla canlandırıcı birliktelikte; sanattan, edebiyattan, tarihten, felsefeden, bilimden büyülenmede…

Paraya, ihtirasa, geçici heveslere bağımlılık asla mutluluk getirmez: Aşağılanmış şeylerden kurtulmuş güçte ve fikirde buluruz onu. Mutlu olmak için, kelimenin tam anlamıyla dolu bir insan olmak gerekir ve bu yeterlidir. Bu kitabın başlığı, hayatın kendinizi kendinizle sürekli olarak eğitmekten ibaret olduğunu ima ederek “İnsan olma sanatı üzerine bir deneme de olabilirdi.”

Ünlü Fransız eğitimci ve filozof Jules Payot, bu eserinde de yine mutlu olmanın formülleri üzerinde düşünmeyi sağlıyor. İnsanların çalışma hayatında olduğu kadar özel hayatında da dikkat etmesi gereken detaylara örneklerle yön veriyor.

Mutluluğun Fethi Jules Payot tarafından 20. Yüzyılın başlarında kaleme alınmış bir kişisel gelişim kitabıdır. Yazar mutluluğu elde etmenin yolunu, çok uzaklarda aramadan, kendinizi tanımaktan geçtiğini, sizi yoran aldatıcı duygu ve düşüncelerden kaçınmak olduğunu, kurtuluşun iç huzurda, sağlıkta ve sadelikte olduğunu vurgular.

Kitabı okurken tüm olumsuz duygularınızdan ve düşüncelerinizden sıyrıldığınızı, mutluluğun kendi içinizde olduğunu fark edeceksiniz.

Bu kitabı okurlarımıza sunmaktan mutluluk duyarız.

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 248

Ebat : 13,5 x 21,5

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Ücretsiz pdf indir

İlk yorumu siz yapın

Yorumunuzu bırakın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.


*