Web Tasarımı ve Web Programlama – A’dan Z’ye Yeni Nesil Tekniklerle Pdf Kitap İndir

Web Tasarımı ve Web Programlama - A'dan Z'ye Yeni Nesil Tekniklerle Pdf Kitap İndir
Web Tasarımı ve Web Programlama - A'dan Z'ye Yeni Nesil Tekniklerle Pdf Kitap İndir

Ücretsiz pdf indir

Web Tasarımı ve Web Programlama - A'dan Z'ye Yeni Nesil Tekniklerle Pdf Kitap İndir

Zamanınızı ve Emeğinizi; Modası Geçmiş Bilgilerle Boşa Harcamayın.
Yeni Nesil Tekniklerle Web Tasarımı ve Web Programlama Öğrenin!

 

Kitap, genel amacı ile size web tasarımı ve web programlama konusunda bilmeniz gereken hemen hemen her şeyi sizlere pratik örneklerle, sektörde kullanılan tekniklere dayalı olarak uygulamalı bir şekilde anlatmaktadır.

Günümüz, internet çağı, artık her bir bilgiye istediğimiz zaman anında ulaşabiliyoruz. Evet, istediğimiz her bilgiye anında ulaşıyoruz; ama bu bilgilerin ne kadarı işe yarar bilgi, ne kadarı güncel, ne kadarı da anlaşılabilir halde… Eğer yeni başlayan biriyseniz; bir konuyu öğrenmek için araştırma yaptığınızda onlarca sayfa içinde, aradığınız bilgilere ulaşmak isterken kaybolmanız ihtimal dâhilindedir. Yine neyi öğreneceğinizi bilmeniz de size çok fazla vakit kaybettirecektir. Çünkü öğrenmeye yeni başlayan insanlar, bir anda her şeyi öğrenmeye çalışıp çoğunlukla da bilgi yoğunluğuna maruz kaldığı için, o anlık öğrendiği bilgiler zihinlerinde kalıcı olmaz. Yine öğrenmiş olduklarının da çoğunun aslında sektörde daha kullanılmadığını fark ettiklerinde, kaybetmiş oldukları zaman ve emek için üzüntü duyacaklardır. Bu nedenle size doğru öğrenme metotları ile doğru teknolojileri uygulamalarla öğrenmenizde yardımcı olacağım. Yine kitap boyunca sizi gereksiz metinler ve sırf kitabı doldurmak için yazılmış olan çöp yazılarla sıkmayacağım. Direkt konuya gireceğiz ve ilk sayfalardan itibaren somut olarak işe yarar bir şeyler öğrenmeye başlayacaksınız. Yeri geldikçe de dipnotlarla ekstra bilgiler verip konuyu daha iyi kavramanızı sağlayacağım.

 

Özet olarak kitabın akışı şu şekilde olacaktır:

Kitaba başlarken ilk olarak yeni tasarım ve programlama trendlerini göz önünde bulundurarak, HTML5 dilini Semantik Web temelleri ile öğreneceksiniz. Sonrasında ise CSS3, SASS ve SCSS ile yeni nesil metotlar kullanarak içerikleri biçimlendirmeyi göreceksiniz. Ardından JavaScript (EcmaScript 5) dilini genel anlamı ile kullanmayı, OOP yaklaşımı ile de kodlamayı öğreneceksiniz. Buraya kadar web önyüz programlamanın 3 temel bacağını rahatlıkla kontrol edebiliyor olacaksınız.

Ardından ikinci aşamaya geçilecek. Mobil ve Responsive kavramları ile Bootstrap CSS Framework’ünü kullanarak daha pratik ve daha etkili bir şekilde arayüz tasarımını öğreneceksiniz. Web sayfalarınızda biraz dinamiklik katmak için de VelocityJS ve AniJS Framework’lerini de öğrenip, web bileşenlerinize canlılık katacaksınız.

Web arayüz programlamada MVVM mimarisini ele alacağız. Günümüzde en çok kullanılan JavaScript Framework’ü olan AngularJS ile MVVM modelini kullanarak daha güçlü web sayfaları programlamayı bolca örneklerle öğreneceksiniz.

Üçüncü aşamada ise sunucu programlama ve veritabanı yönetimine geçeceğiz. Sunucu programlama dili olarak PHP’yi genel olarak öğreneceksiniz. PHP’de OOP yaklaşımını da kavradıktan sonra MySQLi ile veritabanı yönetimini SQL sorguları ile yine bol bol pratik yaparak somut örneklerle öğreneceksiniz.

Temel olarak web tasarımı, web önyüz ve arkayüz programlamayı öğrendiğiniz bu aşamada, SEO konusunu ele alacak ve SEO yaklaşımı ile nasıl programlama yapmanız gerektiğini örneklerle göreceksiniz.

Artık bilgileriniz pekiştirmek için baştan sona Mobil Web Sitesi projesi hazırlayacağız. Bu projede HTML5, Bootstrap, AngularJS, PHP ve MySQLi kullanacağız. Hazırladığımız web sayfası için bir de CMS, yani İçerik Yönetim Sistemi kodlayacağız.

Son olarak HTML5 Canvas ile PhaserJS framework’ünü kullanarak adım adım bir platform oyunu kodlayacağız. Ek olarak ActionScript 3.0 geliştiricilerini de unutmayarak, Adobe Flash CC ile ActionScript 3.0 kullanarak HTML5 Canvas ve WebGL platformu için nasıl uygulama ve animasyon geliştireceklerini de örneklerle inceleyeceğiz.

 

Kitapta yer alan ana başlıklar şunlardır:

         Web Dünyasının Dillerini Tanıma,  Web Tasarımında Altın Kurallar ve Wireframe Araçlarıyla Eskiz Tasarlama          HTML5 Dilinin Genel Kullanımı, Etiketler, Formlar ve Semantic Web Sayfa Düzeni          CSS3, SASS – SCSS ile Veri Biçimlendirme ve Örnek Uygulamalar          JavaScript ile Web Programlama ve JavaScript’te Nesne Yönelimli Programlama Yaklaşımı          HTML5 API’leri ile Çalışmak ve Örnek Uygulamalar          Bootstrap – jQuery Framework ile Tasarım ve Responsive Arayüz Tasarım Teknikleri          VelocityJS ve AniJS ile Sayfa Bileşenlerine İnteraktiflik Katma          AngularJS MVW Framework’ü ile Komplike Web Siteleri için Web Arayüz Programlama          Web Sitesi Yayınlama Aşamaları ve cPanel ile Site Yönetimi          PHP Dili Temelleri, OOP Yaklaşımıyla Programlama ve PHP’nin HTML5 ile Birlikte Kullanımı          MySQLi ile Veritabanı Yönetimi ve Temel SQL Sorgularını Kullanma          SEO Yaklaşımlarına Göre Web Programlama Teknikleri, SEF URL, MasterPage ve Sayfalama          MODEL – VIEW – VIEWMODEL Mimarisiyle (AngularJS) Responsive (Bootstrap) Web Sitesi ve İçerik Yönetim Sistemi (CMS) Uygulaması          CushyCMS ile Kod Yazmadan Web Siteniz için İçerik Yönetim Sistemi (CMS) Geliştirme          HTML5 ve PhaserJS ile Canvas – WebGL Oyun Programlama          ActionScript Geliştiricileri için HTML5 Canvas – WebGL Uygulama ve Animasyon Geliştirme

Ayrıca kitap ile birlikte verilen DVD’de, kitapta anlatılan örneklere ait kaynak kodlar, gerekli araç ve gereçler ile birlikte, ÜCRETSİZ olarak Adobe Edge Animate CC ve Adobe Flash Pro CC ile HTML5 Uygulama ve Animasyon Geliştirme eğitim setleri hediye edilmektedir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Kapak Tasarımı : Uğur Gelişken
Editör : Uğur Gelişken

Hamur Tipi : 1. Hamur

Ebat : 16,5 x 23,5

Sayfa Sayısı : 784

Medya Cinsi : Ciltsiz

Ücretsiz pdf indir

İlk yorumu siz yapın

Yorumunuzu bırakın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.


*